Etkinlik Detayları Yükleniyor...

Damien Rice İstanbul Konseri 2016

İlan Detayları

Mekan Adı : Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Ana Tiyatro, İstanbul

Fiyatı: 70,00 ₺

Tel: 08502226776

Web Adres: http://www.zorlucenterpsm.com/tr/damien-rice

Tarih/Saat: 29-07-2016/21:00

Zorlu Center, 34340, BEŞİKTAŞ / İstanbul

Bilet Fiyatları

 

Juniper isimli grubuyla müzik kariyerine başlayan Rice, şairane şarkı sözleri ve duru sesinin gücüne daha çarpıcı bir şekilde tanıklık ettiğimiz solo kariyerine ise 2002 tarihli ilk albümü O'yla başladı. Sadeliğin en görkemli, samimi ve akılda kalıcı örneklerine rastlayabileceğiniz, adeta birer sesli kitap niteliğindeki The Blower's Daughter, Volcano ve Cannonball gibi hit şarkılarla büyük bir hayran kitlesi edinen Damien Rice, dünyanın en önemli müzik festivallerinde sahne aldı. Birçok film ve dizinin soundtrack'inde tercih edilen Damien Rice şarkıları, yer aldıkları sahneleri ölümsüzleştirmeyi başardılar.

O'nun 4 yıl sonrasında, 2006 yılında yayınlanan ikinci albüm 9, ilk albümün başarısını devam ettirdi. Folk temelli birbirinden etkileyici şarkıların yer aldığı 9'ın ardından 8 yıl boyunca sessizliğini koruyan İrlandalı sanatçı, 2014'te yılın en iyi albümlerinden biri olarak tanımlanacak My Favourite Faded Fantasy'le geri döndü. Ünlü prodüktör Rick Rubin'in prodüktörlüğünü üstlendiği bu geri dönüş, bizlere My Favourite Faded Fantasy, I Don't Want To Change You ve The Greatest Bastard gibi Damien Rice'a özgü dinamiklere sahip şarkıları sundu.
Rice, kendi solo kariyeri dışında birçok önemli iş birliğine de ismini yazdırdı. Fransız sanatçı/aktris/şarkıcı Melanie Laurent'ın ilk albümü En t'attendant'taki 5 şarkıda Rice'ın imzasını görebilirsiniz.

Birçok insanın hayatının soundtrack'inde yer alan, dinleyicileri için büyük anlam ifade eden şarkıların sahibi Damien Rice, 29 Temmuz'da unutulmaz bir konser deneyimi için Zorlu PSM sahnesinde olacak. 2016 yazını çok daha anlamlı kılacak bu konseri kaçırmayın.